Škola liečivých rastlín - HerbaZameranie kurzu

  • poznávanie a spracovanie liečivých húb
  • spracovanie do rôznych foriem – jedlo, vodný odvar, tinktúra, prášok
  • liečivé látky v jednotlivých hubách
  • ukážka prípravy zdravého jedla
  • ako pestovať doma

Liečivé huby - kurz

Liečivé huby - kurz

Liečivé huby - kurz

Liečivé huby - kurz

Liečivé huby - kurz

Liečivé huby - kurz

Liečivé huby - kurz

Liečivé huby - kurz

Liečivé huby - kurz

 

Ďakujeme predstaviteľom firmy QUADRA SYNERGY, s.r.o., ktorá podporila túto akciu výživovými doplnkami z liečivých húb pre účastníkov kurzu.

Quadra Synergy

QUADRA SYNERGY, s.r.o.

Hradská 50
821 07 Bratislava
Tel.: 0903 243 910
Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.liecivehuby.sk


Termín: 22. 11. 2014 (sobota), 9,00 - 12,30 hod

 

Lektor: Ing. Jaroslav Pížl, Cena: 18  EUR,   V cene: ochutnávka pokrmov, študijný materiál s receptárom

Prihlášky posielajte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.,

prihlásiť sa treba najneskôr do 19. 11. 2014 (úhrada na č. ú. : 1000143022/0200)

Kontakt:  0911 446 477

Miesto konania: Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19, 811 04 Bratislava

Spoje: trolejbusy č. 204, 207 (vystúpiť na konečnej ulici, Valašská), autobusy č.83, 84 (vystúpiť na zastávke Dubová)

Kurz Liečivé huby

Liečivé huby

Liečivé huby sú známe už viac ako 5000 rokov. O  liečivých účinkoch niektorých húb vedel aj Hippokrates - otec medicíny. Unikátnym vlastnostiam húb sa už po stáročia pripisuje vplyv na zdravie a dlhovekosť človeka. Pomáhajú zlepšovať biologické funkcie nášho organizmu a prispievajú k celkovej duševnej a fyzickej pohode. U nás však vnímame huby väčšinou ako možnosť doplniť si svoj jedálny lístok.

Viacerí z nás sú  vášniví hubári, no väčšina netuší, že mnohé huby obsahujú vzácne liečivé látky. Takéto liečivé huby rastú aj v našich lesoch. Väčšinou ide o drevokazné huby, ktoré sú unikátne z pohľadu priaznivého účinku na naše zdravie. Zo stromov nasajú do seba množstvo živín a práve tie sa podieľajú na ich liečivých účinkoch.

Pestovanie plodníc liečivých húb na prirodzenom substráte

Pestovanie liečivých húb na prirodzenom substráte nás zbavuje nutnosti získavať plodnice z prírody. Pri starostlivosti o čistotu substrátu, vody a o kvalitný genofond vysievaných liečivých húb môžeme získať plodnice zodpovedajúce prírodným.

Využitie liečivých plodníc

Plodnice niektorých liečivých húb (kategória adaptogény) možno konzumovať priamo. Zväčša drevokazné druhy sú však pre svoju tvrdú konzistenciu nepožívateľné (napr. lesklokôrovka obyčajná, Ganoderma lucidus, reishi), preto sa musí pred požitím práškovať. Prášok sa užíva buď v kapsuliach, alebo v prírodnom stave, rozmiešaný v pohári vlažnej vody. Ďalšou možnosťou je príprava výluhu - čaju z plodníc alebo  koncentrátu. Výluh sa pripraví z určitého množstva plodníc vo  vode, alkohole...

You-Tube kanál Herby

Kanál Herby