Čas očisty pľúc

V novembri sú podľa čínskej tradičnej medicíny v aktivite pľúca. V tomto čase sa môžu aktivovať aj skryté záťaže na pľúcach, ktoré však majú teraz aj najväčšiu silu zbavovať sa ich. Preto je november najlepším časom pre ich očistu a posilňovanie.

 

 

Pľúca posilňuje

hlboké dýchanie, jogové cviky, inhalácia soľných roztokov, minerálok, inhalácia bylinných vývarov (podbeľ, cesnak, cibuľa, divozel), ryža, najmä guľatá a celozrnná, zeleniny ostrej chuti a bielej farby (zeler, karfiol, cibuľa, reďkev, chren, kvaka), grepy, hrušky, broskyne, mandle, sauna, zvlhčovače vzduchu, pohyb, cvičenie, šport, potenie, šťastie, istota, stabilita, pozitívna praktickosť.

Pľúca poškodzuje

mlieko, mliečne výrobky, najmä koncentrované, stres a psychické napätie, suchý vzduch, vietor, povrchové plytké dýchanie, rýchly dych, zlý spôsob života, málo spánku, fajčenie a pobyt v zafajčených priestoroch, zármutok, horekovanie, plač, smútok, depresia, melanchólie, bolestínstvo.

Pľúca ovplyvňujú nasledujúce orgány

hrubé črevo, kožu, žily, diencephalon medzimozog, priedušky, podnebné mandle, vedľajšie čeľustné a nosové dutiny, hrtan, nosohltan, popľúcnicu, chrbticu v bedrovej krajine, prechod krčnej a hrudnej chrbtice, nosné sliznice a otvory nosa, čelový lalok CNS, potné žľazy.

Detoxikačné reakcie

Bolesti a zmeny kdekoľvek v priebehu dráhy, napríklad vykašliavanie, smrkanie, kožné prejavy, chrapot, bolesti v jamke kľúčnej kosti, častejšie vyprázdňovanie, hnačky, bolesti palca, zápästia, škvrny na koži.


ISSN 1335-9878

You-Tube kanál Herby

Kanál Herby