Keď nefunguje metabolizmus

 

Nezhodíte ani deko napriek dodržiavaniu diét a intenzívnemu športovaniu? Za nedostatočným metabolizmom sa môžu skrývať nielen poruchy trávenia, ale aj hormonálna disharmónia, najmä znížená činnosť štítnej žľazy. Štítna žľaza výrazne ovplyvňuje metabolické procesy v tele. V prípade jej nedostatočného fungovania môžeme naozaj držať diéty od výmyslu sveta s nulovým efektom. Hormóny jednoducho nepustia.

Naša rada: Okrem potrebnej úpravy hormonálnej činnosti sa sústreďme na šetriacu stravu uľahčujúcu trávenie a podporujúcu rýchly metabolizmus. Najvhodnejšou je makrobiotika veľa tepelne upravenej zeleniny, strukovín a obilovín, špeciálne zahrievacie korenia ako je kari, škorica, klinčeky, kurkuma atď., naklíčené zrná a všetky druhy morských rias. Zo stravy treba zásadne vynechať výrobky zo živočíšnych bielkovín, najmä mäsa a mlieka.

Tipy na potraviny:

Morské riasy

V každom prípade zaraďte do jedálneho lístka morské riasy. Dokážu na seba viazať ťažké kovy a rádioaktívne zlúčeniny a vylúčiť ich z tela von. Tým harmonizujú najmä hormonálny systém so štítnou žľazou, ktorý je najviac zaťažený spomínanými toxínmi. Navyše riasy dodávajú telu jód, ktorý je potrebný pre správnu činnosť štítnej žľazy.

Ďumbier (zázvor)

Na podporu trávenia vypite čerstvý strúhaný ďumbier (zázvor) v pohári teplej vody. Taktiež ho čo najčastejšie zaraďujte aj v teplej kuchyni vhodný je k mäsám, dusenej zeleni do polievok a pod.

Kajenské korenie

Podporuje dobré trávenie, takže ho pridávajme do jedla častejšie ako inokedy (obsahuje ho aj kari korenie). Môžeme ho pridávať najmä do zeleninových jedál.

Ryža natural

Známa 36-dňová ryžová diéta zásobí telo najhodnotnejšími vitamínmi, najmä skupiny B, ktoré stimulujú našu psychiku a zabezpečujú duševnú sviežosť počas celej diéty.

Diéta navyše pomáha upraviť metabolimus a znižuje nadváhu bez jojo efektu. Treba ju však prísne dodržiavať.


You-Tube kanál Herby

Kanál Herby