Obličky a močový mechúr sú najviac stresované v zime. Január a február sú preto najvhodnejšie mesiace k ich očiste.

Obličky filtrujú z krvi vodu, do ktorej prepúšťajú odpadové produkty látkovej premeny a riadia hospodárstvo s minerálmi. Močový mechúr plní funkciu rezervoáru pre vylúčený moč. Obličky disponujú dvojitým druhom energie. Prvý je dedičný, získaný pri narodení človeka. Táto životodarná energia (čchi) určuje vrodenú konštitúciu a silu osobnosti. Ďalší druh energie vzniká ako výťažok esencií prijímaných z potravy a obličkám ju prináša krv. Obličky energeticky plnia pečeň, močový mechúr a žlčník. Činnosť obličiek s postupujúcim vekom slabne. Obličky zväčša nebolia, ale ich nedostatočná činnosť spôsobuje celý rad zdravotných problémov. Od dobrej funkcie obličiek závisia aj iné orgány, napr. lymfatický systém. Obličky ďalej prispieva-jú k zabezpečeniu rovnováhy pH v krvi. Vylučujú splodiny látkovej výmeny (soli) a riadia objem tekutín (po väčšom alkoholovom opojení si naru-šíme hospodárenie organizmu s vodou a minerálmi na 1 mesiac!). Stav obličiek sa odráža na koreni jazyka, na tvári sa nachádza miesto obličiek na čele a pod očami. V ústnej dutine sú obličky a močový mechúr prepojené so zubami – jednotkou a dvojkou. Zo zmyslových orgánov sa priraďujú obličky k ušiam.

ORGÁNY SÚVIASIACE S OKRUHOM OBLIČIEK:

Močový mechúr, močová trubica, obličková panvička, vaječníky, vajcovody, maternica, prostata, vlasová cibuľka a cibuľka fúzov, zuby, podkožie, miecha, čelová kosť, kostičky stredného ucha, kosti, kĺby, štítna žľaza, ušný boltec.

PRÍZNAKY PORUCHY TOHTO OKRUHU:

Sucho v nose, šumenie a pískanie v ušiach, zástava močenia, časté močenie v noci, gynekologický výtok, opuchy členkov a tváre, poruchy menštruácie, bolestivá menštruácia, impotencia, predčasná ejakulácia, časté angíny, poruchy sluchu, zápaly nervov – medzirebrového, sedacieho, bolesti triesel, slabé, lámavé kosti, nízka koncentrácia – zlá schopnosť zapamätať si, malé tenké uši, kývanie zubov, odhaľovanie krčkov, pleseň na nohe medzi 4. prstom a malíčkom, bolesti kolien, problémy v podkolení, kožné zmeny pozdĺž meridiánu.

Obličkový okruh je v našej civilizácii jedným z najzaťaženejších orgánov ložiskami. Náchádzame v nich hlieny z nadbytku mliečnych výrobkov, puríny z mäsa i soli kyseliny močovej. Ložiská z obličiek dráždia ostatnú časť močového mechúra, bývajú aj príčinou bolestí okolo pupka. Obličky ovládajú aj pohlavné ústrojenstvo. U mužov sa nikdy nemôže objaviť adenóm prostaty, u žien myóm v maternici, pokiaľ neexistuje ložisko v materskom orgáne – obličkách. Tiež ovládajú všetky kĺby, obzvlášť kolená, a preto detoxikácia kĺbov znamená predovšetkým vyčistiť obličky od ložísk a voľných toxínov.

I. Batůšková


You-Tube kanál Herby

Kanál Herby