Schopnosť nášho organizmu ubrániť sa obávaným nástrahám zimy - bakteriálnym a vírusovým infekciám, je podľa odborníkov úzko spojená s hladinou vitamínov v našom tele. Kladiete si otázku, prečo sa nikdy nenakazia všetci, ktorí prišli s agresívnymi mikroorganizmami do styku? Odpoveď je jednoduchá, to, či podľahneme ochoreniu, závisí od toho, akú silnú máme imunitu.

Odborníci sa zhodujú, že odolný organizmus je menej náchylný na akékoľvek choroby vírusového, ako aj bakteriálneho pôvodu. Odporúčajú preto predovšetkým posilňovať ho a zvyšovať tým jeho imunitu - dostačujúcim spánkom, kvalitou prostredia, v ktorom žijeme a trávime väčšinu času, pravidelným športovaním a rovnako aj vyváženou stravou bohatou na vitamíny a minerály s antioxidačným účinkom.

Vypomôcť si môžeme i najrôznejšími doplnkami výživy z prírodných zdrojov, patriacimi do skupiny antioxidantov, ktoré zmierňujú pôsobenie voľných kyslíkových radikálov. Siahnime napr. po vitamíne C s bioflavonoidmi, vitamíne D3, zinku, po rastlinných výťažkoch ženšena či cesnaku či po multivitamínoch s komplexným obsahom antioxidačných látok. Práve im patrí strategická úloha v mobilizácii imunitného systému. Pokryť dennú dávku výživných látok s antioxidačným účinkom nám účinne pomôžu kanadské prírodné vitamíny Jamieson z vlastného firemného výskumu a vývoja.

Vitamín C - aktivátor obranyschopnosti organizmu, hlavný aktér prevencie

Vitamín C patrí medzi najznámejšie stimulátory imunity. Podieľa sa na tvorbe kolagénu - základného proteínu nachádzajúceho sa vo všetkých spojivových tkanivách, a tak priaznivo ovplyvňuje lepšiu regeneráciu organizmu. Zabraňuje rozširovaniu infekcií v tele, posilňuje imunitu. Dôležitý je preto jeho systematický príjem - najlepšie vo forme tabliet s predĺženým účinkom, vďaka ktorej sa vitamín C vstrebáva postupne v priebehu 10 - 12 hodín (napr. Jamieson Vitamín C s riadeným uvoľňovaním). Táto forma je zároveň zárukou vyššej využiteľnosti účinnej látky. Pre svoje antioxidačné, protizápalové a imunoprotektívne pôsobenie je neobyčajne účinný prírodný Jamieson Vitamín C Complex - extrakt z ovocia a rastlín v kombinácii s bioflavonidmi, najmä kvercetínom, rutínom, hesperidínom, resverarolom i ďalšími výťažkami rastlín. Originálnou novinkou z radu antioxidantov je rovnako Jamieson Kvercetín s vitamínom C. Klinickými skúškami bol potvrdený jeho jedinečný antimikrobiálny, protizápalový a antimykotický účinok. Ukázalo sa, že znižuje tiež prah nástupu alergických reakcií. Spoločný antimikrobiálny efekt vitamínu C a bioflavonoidov v každom z týchto osobitých doplnkov výživy je vďaka vzájomne synergickým funkciám oboch prírodných látok mocnou podporou imunity a celkovej odolnosti nášho organizmu.

Vitamín D3 - koncentrovaná energia slnka

Kým donedávna bola potreba príjmu tohto vitamínu - hormónu spájaná iba so zdravím kostí a zubov, dnes sa ukázalo, že zasahuje do mnohých základných pochodov v organizme. Nové vedecké poznatky upozorňujú na súvis medzi nedostatkom vitamínu D3 a znižujúcou sa imunitou. Bez jeho podpory je imunitný systém neaktívny a poskytuje len malú alebo žiadnu ochranu pred napadnutím mikroorganizmami. Deficit vitamínu D3 v našom organizme dokáže vynikajúco doplniť optimálny prírodný vitamín D3 - cholekalciferol, a to vo forme kvalitných doplnkov výživy Jamieson Vitamín D3 v množstve od 1000 IU do 2000 IU denne a pri jeho vysokom deficite i niekoľkonásobne viac. Vyrába sa špeciálnou technológiou z čistého "slnečného" lanolínu získaného z vlny oviec chovaných na slnečných pasienkoch Nového Zélandu.

Zinok - posilňuje telo v boji proti vírusom

Zinok napomáha stimulovať obranyschopnosť organizmu, urýchľovať rast buniek ovplyvňujúcich imunitu a zároveň brzdiť delenie rinovírusov spôsobujúcich nádchu. Posilňuje teda telo v boji proti vírusom a má tiež priaznivý vplyv na zmiernenie a skrátenie priebehu symptómov spojených s nádchou a prechladnutím. Podľa odborníkov najlepšie biologicky dostupný pre organizmus je zinok vo forme glukónanu či orotátu zinočnatého, napr. Jamieson Zinok 10 mg. Klinické štúdie potvrdili, že táto forma je v porovnaní s inými zinočnatými soľami omnoho šetrnejšia k tráviacemu systému. Vhodný je tiež príjem zinku v tabletách na cmúľanie, kedy dochádza k priamemu pôsobeniu účinnej látky na sliznicu, napr. v prípravku Jamieson Zinok s vitamínmi C a D3 pastilky s príchuťou citróna.

Vitalizujúci ženšen

Výťažok zo ženšena, ktorého kult prežíva už tisícročia, významným spôsobom podporuje telesnú, ako aj duševnú výkonnosť a znižuje únavu i vyčerpanosť. Ženšen napomáha urýchliť psychickú aj fyzickú regeneráciu, má priaznivý vplyv na zvyšovanie obranyschopnosti organizmu voči infekciám a tiež na znižovanie hladiny škodlivého LDL cholesterolu v krvi. Vďaka svojim silným antioxidačným vlastnostiam vysoko efektívne pomáha napríklad vo forme doplnkov výživy Jamieson Sibírsky ženšen a Jamieson Kórejský ženšen. Jeho obdobou je juhoamerická maka (Jamieson Maca).

Prírodné antibiotikum - cesnak

Cesnaku sa už stáročia pripisujú antibakteriálne, antimykotické a antivirózne účinky, ktoré pomáhajú zdolávať infekcie, vďaka čomu cesnak v období chrípok a prechladnutí pozitívne ovplyvňuje liečbu ochorení horných dýchacích ciest a posilňuje imunitu. Podporuje tiež zdravie kardiovaskulárneho systému, pôsobí na znižovanie vysokého krvného tlaku, upravuje hladinu cholesterolu a zlepšuje metabolizmus tukov a cukrov. Všetky výhody a účinky čerstvého cesnaku, avšak bez nežiaducej charakteristickej arómy, poskytnú nášmu organizmu prírodné výťažky z cesnaku Jamieson Odourless Garlic v tabletách a Jamieson SUPER Garlic Oil vo forme nerafinovaného cesnakového oleja v kapsliach.

Vyvážené multivitamíny

Pri podpore správnej činnosti imunitného systému a ochrane buniek pred poškodením vplyvom oxidačného stresu v čase zvýšených nárokov na náš organizmus siahnime po antioxidačných multivitamínoch. Napríklad po synergickej zmesi vitamínov, minerálov a rastlinných výťažkov v unikátnej antioxidačnej formule NT-OX. Jej špeciálne zloženie tvorí "rafinovaný tím" vitamínov - vitamíny A, C, E, betakarotén, spolu so selénom, enzýmom L-glutatión a bylinnými extraktmi - lykopénom, luteínom, ako aj extraktmi z hroznových jadierok a zeleného čaju. Spoločne pomáhajú posilniť celkové zdravie organizmu, dlhodobo udržať jeho dobrú kondíciu, stimulujú mentálne funkcie. Vďaka zvýšenému obsahu lykopénu a luteínu je prípravok tiež účinnou prevenciou zoslabovania zraku. Optimálne vyvážené vitamíny, minerály, stopové prvky i ďalšie aktívne látky s antioxidačným účinkom, napríklad luteín, lykopén, včeliu materskú kašičku, výťažky zo ženšena a cesnaku ( bez zápachu) enzýmy, atď. obsahuje tiež ďalší prírodný multivitamín - Stamina. Posilňuje obranyschopnosť nášho organizmu, priaznivo ovplyvňuje kondíciu, potenciu, znižovanie únavy a zvýšenie výkonnosti.

Kvalitné prírodné vitamíny Jamieson zakúpite v lekárni a na www.jamieson.sk.


ISSN 1335-9878

Predplatné

Sponzori

Inzercia

You-Tube kanál Herby

Kanál Herby