Posledný článok série o hľadaní antivirotík medzi liečivými rastlinami sa bude zaoberať vírusmi, ktoré sa šíria fekálnoorálnou cestou. Tieto vírusy často predstavujú problém v detských kolektívoch, v školách a škôlkach. Za šírenie nie je zodpovedné iba nedostatočné dodržiavanie hygieny, ale aj kontaminovaná voda alebo potraviny (zelenina, ovocie).

Medzi vírusy prenášajúce sa fekálnoorálnou cestou patria napríklad norovírusy, rotavírusy, enterovírusy, vírus hepatitídy typu A a mnohé ďalšie. Vzhľadom na spôsob prenosu tieto vírusy často spôsobujú gastrointestinálne symptómy, ako je nauzea, vracanie a hnačka, ale aj zvýšenú telesnú teplotu. Medzi najznámejších zástupcov enterovírusov patria enterovírus A71, Coxsackie vírusy, poliovírus a echovírusy. Enterovírusy spôsobujú množstvo odlišných symptómov od gastrointestinálnych ťažkostí, miernej choroby dýchacích ciest, bolesti svalov, ochorenia rúk, nôh a úst (hand, foot and mouth disease) až po poliomyelitídu, aseptickú meningitídu a myokarditídu. Profylaktická vakcína zatiaľ existuje iba proti poliovírusu, pri infekcii ostatnými enterovírusmi sa používa podporná a symptomatická liečba. Roku 2018 bolo na Slovensku približne 33 % diagnostikovaných hnačkových ochorení spôsobených norovírusmi. Norovírusové infekcie sa v našej oblasti typicky vyskytujú v chladnom období roka a spôsobujú akútne hnačkové ochorenia sprevádzané vracaním, bolesťami a kŕčmi brucha, bolesťou hlavy, horúčkou a zimnicou. Liečba je symptomatická, pričom sa hlavne dbá, aby nedošlo k dehydratácii pacienta. Symptómy väčšinou pretrvávajú iba 2 – 3 dni, ale vírusové častice sa z tela môžu vylučovať ešte 2 týždne po vyliečení. Hlavným symptómom infekcie vírusom hepatitídy A je žltačka spôsobená zápalom pečene; ďalšie symptómy zahŕňajú bolesť svalov, horúčku, nauzeu, vracanie či bolesť brucha. Inkubačná doba vírusu od nakazenia po prejav symptómov je približne 15 – 50 dní; infi kovaní ľudia však šíria infekciu už pred nástupom symptómov (približne od 10. dňa po nakazení). Očkovanie proti vírusu hepatitídy A je na Slovensku povinné pre profesionálov (zamestnanci diagnostických laboratórií, vojaci, policajti atď.) a ľudí, ktorí prišli do priameho kontaktu s nakazenou osobou.

Pri vírusoch, ktoré sa prenášajú fekálnoorálnou cestou, sa výskum na jednej strane zameriava na hľadanie liečiv, ale vo väčšej miere aj na identifikáciu vhodných profylaktických možností. Častým zdrojom nákazy sú zle umyté potraviny (surová zelenina a ovocie), ktoré sú kontaminované vírusmi prítomnými v zemine alebo vo vode použitej na zavlažovanie. Prenášačom vírusov môže byť aj hmyz, napríklad mucha domáca, ktorý príde do kontaktu s infikovanými fekáliami. Spôsob, akým by sa dalo predísť infekcii, je identifikovať rastlinné extrakty, ktoré by sa používali pri umývaní potravín. Tieto extrakty by mali mať virucídny účinok (schopnosť ničiť vírusové častice), ale zároveň by mali byť bezpečné pri požití človekom.

  • extrakt zo semien hrozna (vinič hroznorodý, réva vinná, Vitis vinifera L.)
  • Pamajorán obyčajný (dobromysl obecná, Origanum vulgare L.)
  • šalvia čínska (šalvej čínská, Salvia miltiorrhiza Bunge)
  • mäta pieporná (máta peprná, Mentha piperita L.),
  • dúška tymianová (mateřídouška tymián, Thymus vulgaris L.),
  • rozmarín lekársky (rozmarýn lékařský, Rosmarinus officinalis L.),
  • pamajorán obyčajný (dobromysl obecná, Origanum vulgare L.)
  • borievka obyčajná (jalovec obecný, Juniperus communis L.)
  • Všehoj ázijský (všehoj ženšenový, Panax ginseng C.A.Mey.)

...

RNDr. V. Lachová, PhD.


You-Tube kanál Herby

Kanál Herby