Prof. Ing. Ján Novák, PhD.: Jedlé a jedovaté divo rastúce rastliny a lesné plody Karpát

Nová publikácia približuje využitie divo rastúcich rastlín a lesných plodov rozšírených v oblasti Karpát na Slovensku. Je napísaná zrozumiteľne, autor používa odbornú terminológiu, pričom dôrazne myslí okrem odbornej verejnosti aj na laickú verejnosť a používa najvhodnejšie odborné výrazy pre týchto čitateľov.V úvodnej časti sú prírodné pomery Karpát so zameraním na geomorfologické členenie, klimatické a hydrologické pomery a flóru Karpát.

Autor zdôrazňuje, že karpatská sústava tvorí rozsiahly horský systém v Európe (stredná, východná a juhovýchodná) s celkovou dĺžkou 1300 až 1500 km a rozlohou 210 000 km2. Z tohto dôvodu je aj flóra karpatského oblúka, tiahnuceho sa od Rakúska cez Česko, Slovensko, Poľsko, Ukrajinu, Maďarsko, Rumunsko až do Srbska, veľmi pestrá. Pre porovnanie len na území Tatier, ktoré tvorí kompaktný celok Karpát, je známych 1650 druhov a variet siníc a rias, 1200 druhov lišajníkov, viac ako 720 druhov machov a pečeňoviek a 1400 druhov cievnatých rastlín.

Špeciálna časť knihy obsahuje články o divo rastúcich rastlinách a lesných plodoch. Väčší priestor je venovaný 118 jedlým druhom, ktoré sú zoradené abecedne podľa slovenských botanických názvov (agát biely – žltnica maloúborová). Jedovaté druhy sú zastúpené v počte 27 (arnika horská – zob vtáčí). Každý rastlinný druh je zaradený do čeľade spolu s latinským názvom. Je opísaný aj z historického kontextu. Podstatná časť textu je zameraná na botanickú a biologickú charakteristiku. Vhodne je doplnená o termín zberu, obsahové látky a možnosti ich kuchynského a gastronomického použitia, použitia v ľudovom liečiteľstve s upozornením na možné vedľajšie nepriaznivé účinky. V prípade jedovatých druhov je namiesto použitia zaradená časť o pôsobení a toxických účinkoch na organizmus. V prílohe sú uvedené receptúry na prípravu bylinných čajov vo forme záparu, odvaru, macerátu, resp. ďalších prípravkov vo forme tinktúr a extraktov.

Pre kuchynské použitie sú uvedené jednoduché postupy prípravy šalátov, octov, nátierok, polievok, omáčok. Osobitne je opísané spracovanie alkoholických nápojov (bylinné víno, likér, punč), bylinných olejov, štiav a sirupov. Lesné drobnoplodé ovocie možno spracovať prípravou kompótov, marmelád, lekvárov a džemov. Niektoré plody, napr. žalude z duba letného, možno spracovať na múku, z ktorej sa dá pripraviť  chutný chlieb alebo sušienky.

V závere knihy je abecedne zoradený stručný slovník medicínskych výrazov s ich vysvetlením a zoznam použitej literatúry.

Kniha obsahuje originálne farebné obrázky rastlín a plodov, ktoré autor nasnímal pri terénnych prieskumoch priamo v oblasti Karpát. Autor prof. Ing. Ján Novák, PhD., sa výskumom rastlín zaoberá celý život, v súčasnosti pôsobí na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre ako vysokoškolský profesor a v tejto knihe opisuje pútavým spôsobom jedlé a divo rastúce rastliny a lesné plody Karpát.Knihu vydanú vo vydavateľstve Garmond Nitra na kvalitnom kriedovom papieri, na 324 stranách, viazanú v tvrdej väzbe, si možno objednať priamo u autora na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Doc. Ing. Miroslav Habán, PhD.


You-Tube kanál Herby

Kanál Herby