Liečivé rastliny/Léčivé rostliny - časopis vydavateľstva Herba

Časopis o zdraví, fytoterapii, výžive, prírodnej kozmetike | Viac ako 50 rokov zaujímavého čítania
Články písané odborníkmi | ...vyliečime, spríjemníme, navoniame, potešíme, poradíme...

Recepty zo špaldovej tarhone

RECEPTY EKOTREND MYJAVA, spol. s.r.o.

Špaldová tarhoňa- na rôzne spôsoby

Špaldová tarhoňa á la zeleninové rizoto (cca 4 porcie)


Potrebné prísad
y: 400g špaldovej tarhone, zelenina (cibuľa, mrkva, petržlen, zeler, karfiol, hrášok, kukurica), olivový olej, 1 zeleninový bujón, morská soľ, mleté čierne korenie.
Postup prípravy:
Cibuľku opražíme na oleji do sklovita, pridáme tarhoňu, spolu osmažíme, kým tarhoňa získa zlato-hnedú farbu, zalejeme vriacou vodou tak, aby presahovala asi o 1 cm, pridáme koreniny (soľ, mleté čierne korenie, zeleninový bujón) a varíme pod pokrievkou. Keď je tarhoňa napoly uvarená (cca za 3 min.), pridáme zeleninu nakrájanú na malé kúsky: mrkvu, petržlen, zeler, karfiol, hrášok, kukuricu. Spolu varíme ešte asi 5 ? 10 minút. Podľa potreby prilievame horúcu vodu (aby cestovina aj zelenina zmäkli). Podáva sa s nastrúhaným syrom, petržlenovou vňaťkou, resp. podľa chuti.


Špaldová tarhoňa s naparenými jablkami so škoricou

(2 porcie)

Potrebné prísady:  200g špaldovej tarhone, 3 veľké jablká, med (prípadne ovocný, agávový alebo javorový sirup), škorica, klinčeky.

Postup prípravy:

Dobre umyté jablká nakrájame na ľubovoľné kúsky. Kúsky jabĺk aj so šupkou dáme do hrnca napariť. Keď sú jablká polomäkké, pridáme škoricu a klinčeky, odstavíme a necháme prikryté. Špaldovú tarhoňu uvaríme v mierne vriacej vode asi 7 minút. Cestoviny zmiešame spolu s uparenou zmesou a osladíme medom alebo iným sladidlom. Podávame teplé alebo aj vychladené.